column

Utrecht heeft 6130 ambtenaren in dienst. Kan dat niet minder?

In juli vorig jaar presenteerde de verantwoordelijke wethouder Schilderman de begroting voor 2026. Het wordt een Ravijnjaar, omdat uitkeringen uit het Gemeentefonds wegvallen. Gesproken wordt over 28 miljoen tekort. De wethouder gaat met 140 banen inkrimpen.

Ik was het afgelopen jaar een paar keer op het stadskantoor in verband met mijn werk. Iedere keer verbaasde ik mij hoeveel ambtenaren daar overleggen; de ene verdieping na de ander. Soms 8 ,soms 14 per vergadering. Met mijn DNA als ondernemer reageer ik dan Pavlov: wat moet dat niet allemaal kosten? Het  onderwerp boeide me. Je mag aannemen dat de gemeente Utrecht geprofiteerd heeft van Ai-ontwikkelingen in de afgelopen vijf jaar en een aantal dingen in plaats van handmatig digitaal uitvoert.

Via de Wet open overheid (Woo) vroeg ik hoeveel ambtenaren er in 2020 in Utrecht werkzaam waren en hoeveel in 2025. In 2020 waren er 4613 ambtenaren op 359.000 Utrechters; dus een ambtenaar op 77 Utrechters. In 2025 waren er 6130 ambtenaren op 377.000 Utrechters. Opeens was er een ambtenaar op ongeveer 61 Utrechters. Per 1000 Utrechters waren er dus in vijf jaar 16,5 ambtenaar bijgekomen. Dat is 25% in vijf jaar. En dan heb ik het niet eens over al die externen, consultants, onderzoeksbureaus, ZZP’ers. Schilderman wil met 140 banen bezuinigen. Er zijn in vijf jaar 1517 banen bijgekomen.

Als ik alle geklaag hoor over de serviceverlening, is die groei daardoor niet  te verklaren. Lees anders maar het boekje van Harry van Dam over de renovatie van Broekman ( De Elisabeth:10 jaar vallen en opstaan) En dan heeft de gemeente ook nog eens een opvallend hoog ziekteverzuim (8,7% in 2024 ).Het lijkt wel, hoe meer groei, hoe meer ziekteverzuim. In 2025 is de onroerende zaak belasting weer verhoogd. In de hele stad moet je  langzamerhand betaald parkeren. Het leidt allemaal leidt steeds hogere lasten voor de burger. Mijn simpele vraag aan de wethouder en raad: wordt het niet eens tijd om in de spiegel te kijken in plaats van de burger maar steeds meer te belasten. Met andere woorden 140 banen is 2% .Op z’n minst mogen we toch 25 % afslanking verwachten.

Laat uw reactie achter

Reactie

44 reacties

  • Harm schreef:

    Het is beschamend wat de gemeente roept en doet. Ik probeer al tijden een duurzaam huis te bouwen en bij de procedure waren tot nu toe al meer dan 20 mensen betrokken! Vervolgens maakt 1 ambtenaar een fout en kan mijn project de prullenbak in! Beschamend!!!
    Dus ja heer Tomlow, ik ben het als ondernemer/architect met u eens kan dat niet anders?!

  • M. Lamberts schreef:

    Ik wil niet alle ambtenaren over een kam scheren, maar de stroperigheid op het Stadskantoor is vaak stuitend. Hoe meer personeel, hoe trager de besluitvorming. En wij maar betalen.

  • F. Oosterhuis schreef:

    Ik ken geen onderneming die zo’n enorme stijging aan personeel heeft. Maar de gemeente is dan ook geen onderneming. Ravijnjaar of niet, er is kennelijk geld genoeg.

  • Isabelle schreef:

    Het kan niet op bij de gemeente. Mijn bijdrage aan de immer stijgende gemeentebelastingen wordt uitgegeven aan nutteloze ambtenaren, die nutteloze projectjes uitvoeren.

    Goh, je verwacht het niet hè.

  • M.A. de Groot schreef:

    Ik heb een andere ervaring: een paar (niet veel!) hele fijne, snel acterende en reagerende, zich goed informerende ambtenaren. Betreft asiel en ongedocumenteerden. Zorgen samen met de wethouder voor goed beleid en uitvoering daarvan.

  • Margriet schreef:

    Zie daar het enorme probleem van de gemeente Utrecht, uit eigen ervaring weet ik dat ze alles kapot overleggen, iedereen werkt elkaar tegen, het is traag, stroperig, niet resultaat gericht.

    Alles loopt vertraging op en door gebrek aan overleg met de inwoners ontaarden ook veel projecten in frustratie, juridische vechterijen etc. En dan huren ze ook nog eens van allerlei projectmanagers, onderzoeksbureau’s etc. in.

    Echt er zijn veel te veel ambtenaren, komt ook met name door Groen Links dat steeds een grotere overheid wil. Gelukkig zijn er nu partijen die sterker willen afbouwen, hard nodig.

    En kijk deze docu eens: https://www.rtvutrecht.nl/tv/aflevering/docu/RTVU_3800374_20241214200000

  • Adriaan schreef:

    Wat een simplistische flauwekul

  • Inez schreef:

    Heldere analyse heer Tomlow en kan uit eigen ervaring bevestigen dat het klopt en de organisatie nu volledig daadkracht mist.

  • Leo schreef:

    @Adriaan. Simplistisch? Het verhaal van Tomlow is onderbouwd, dat kan van uw reactie niet gezegd worden. Zoals hierboven al is gemeld, een normale onderneming kent zo’n groei niet. in het AI-tijdperk zie je nu al dat er minder banen nodig zijn. Hoe kan het dat de gemeentelijke organisatie dan blijft uitbreiden?

  • R. Versluis schreef:

    Soms is het heel simpel.

  • Ko schreef:

    Welke partij(en) heeft/ hebben een aanpak van dit personeels wanbeleid in hun programma staan? Binnenkort verkiezingen!

  • Rutger schreef:

    De 4e macht, in Utrecht is de politiek (de coalitie) de grip op het ambtenaren apparaat volledig kwijt geraakt. Op naar de verkiezingen in maart.

  • Sjaak schreef:

    Tomlow doet net of al die 6031 ambtenaren alleen maar op het stadskantoor zitten, maar vergeet voor het gemak dat zijn vuilnis ook opgehaald wordt door ambtenaren en dat al die mannen die gisteren liepen te blussen ook ambtenaren zijn.
    Gemeentes hebben overigens enorm veel op hun bordje gekregen van de laatste kabinetten (denk alleen al aan jeugdzorg!), dus logisch dat er veel overlegd moet worden.
    Beetje goedkoop gewouwel van een buitenstaander.

  • Wil schreef:

    Hahaha we hebben met het hele gezin enorm gelachen om de bijdrage van dhr Tomlow die klaagt dat al die ambtenaren alleen maar overleggen.
    Overleggen, vergaderen, afstemmen is de core business van deze ambtenaren.
    Alsof een ambtenaar zou roeptoeteren dat al die advocaten alleen maar in de rechtszaal staan en eens aan het werk moeten gaan.
    Maar bedankt voor het lachen!

  • Yvonne Hessel schreef:

    @Sjaak, dan nu een woord van binnenuit. @Tomlow heeft het helemaal bij het rechte eind. De explosieve groei van ambtenaren zit overigens bij de hogere taakgroepen. Dit neemt al jaren met 10% per jaar toe. Intussen wordt op de werkvloer alleen maar bezuinigd. Het klantcontact centrum ging 2 middagen dicht om te bezuinigen. Sinds 1 november 2025 is webcare gestopt, waar inwoners via social media vragen konden stellen. Bij de forse toename komt nog een toename van ingehuurde projectleiders, regisseurs, coördinatoren met uurtje factuurtje, waarin €100 á €125 geen uitzondering is.
    De vierde macht en de machtspartijen, die het bestuur vormen zijn nagenoeg onaantastbaar. Dat de beschikking over miljarden euro’s uiteindelijk corrumpeert is te verwachten.
    De eerste stap is aan de kiezer. De tweede stap is aan ons allemaal om in de spiegel te kijken. Degene met een goed betaalde bullshitbaan kan een andere keus maken. Misschien iets minder salaris, maar meer voldoening en bijdragen aan de maatschappij. Velen, die dit bestuur in het zadel houden, zijn vaak trots op de zachte krachten van het bestuur. Ik hoor ze papagaaien over onze mensenrechtenstad en Amelisweerd. Willen we niet allen groen en sociaal zijn? Hun wil ik vragen om zelf onderzoek te doen. U wordt gefopt, de armoedebestrijding is een verdienmodel met ontelbaar veel goede doelen stichtingen. In Utrecht en omgeving, zijn de afgelopen jaren meer gezonde volgroeide bomen gekapt, dan de voorgenomen planning in Amelisweerd. (na te lezen in rekenkamerrapporten).
    De tegenstelling ‘links’ en ‘rechts’ worden door beide zijden van het politieke spectrum in stand gehouden. Verdeel en heers is sinds oudsher een instrument van degene die de macht hebben. Lieve mensen, stap uit de polarisatie, stap uit de ‘links’ en ‘rechts’ bubbel. Laten we met elkaar de dialoog aangaan op basis van argumenten en feiten. Eerste luisteren en de ander bevragen in plaats van framen. Wanneer dat lukt kunnen we de grote vraagstukken van deze tijd oplossen. Op naar 18 maart 2026.

  • L van der Zwan schreef:

    @Wil. ‘Overleggen, vergaderen, afstemmen is de core business van deze ambtenaren.’ Zie hier het probleem. Lees verder de analyse van Yvonne Hessel hierboven. Dan vergaat het lachen je wel.

  • Peter schreef:

    Ik heb veel contact met de gemeente en het wordt erger en erger, als dit een bedrijf was was het al lang failliet. Je hebt medewerkers die hun manager al een half jaar niet gesproken hebben, ambtenaren zijn jaren bezig met projecten die niet zichtbaar zijn, worden onderling ook tegengewerkt omdat iedereen zich belangrijk vindt en over van alles en nog wat iets moeten vinden.

    En het zit niet in de het werkvolk op straat maar in projectmanagers, beleidsmedewerkers, juristen, ingehuurden etc. etc. En lees het dossier Van Engelenburg nog eens terug en kijk de Rtvu docu, schokkend allemaal.

    Er moet in maart 2026 echt iets radicaal veranderen in het college en raad die dan met het ambtenaren apparaat aan de slag gaan, deze club moet echt niet doorgaan. Ook al laten ze een failliete bende achter.

  • Rob H. schreef:

    Minder ambtenaren is hoogstens een verdien model voor advocaten als Mr. Tomlow, omdat er dan meer te procederen valt.

    Het is goed om kritisch naar een organisatie te kijken en naar de taken die het uitvoert, maar klakkeloos “Minder, minder” roepen is natuurlijk geen oplossing.

  • van Honthorst schreef:

    Scherpe analyse, legt de vinger op een van de vele zere plekken van onze stad.

    Zeker als je vervolgens narekent wat dit allemaal extra kost. Utrecht geeft meer uit dan er binnenkomt. Dat komt ons nog duur te staan. Het roer moet dus om.

    @Ko: op 18 maart kunnen we kiezen voor een betere toekomst, kijk dan ook eens naar de partij UtrechtNu!

    Aansprekend programma voor iedere Utrechter.

  • Bernard Tomlow schreef:

    @Wil,Sjaak.Don’t shoot the messenger. De door mij genoemde getallen en percentages worden niet betwist. Neem ziekteverzuim. In Nederland gemiddeld 5 %. Gemeente Utrecht bijna 4 % hoger en hoogste onder Nederlandse gemeenten. Wethouder Streefland (ChristenUnie) luidt in oktober 2024 de alarmklok. Aanpakken belooft ze en schuift de portefeuille vervolgens door naar wethouder Rik van der Graaf (ChristenUnie). Resultaat; verzuim alleen maar gestegen. Om Lubbers te citeren: Utrecht is ziek. De wet Poortwachter schrijft strikte toepassing van aanpak voor eerste week melding bij bedrijfsarts, dan week zes Probleemanalyse door bedrijfsarts, week 8 Plan van aanpak. Ik hoor dat ambtenaren maanden geen bedrijfsarts zien. Wethouder Streefland schreef het al in 2024; aanpak ziekteverzuim is onduidelijk. In Utrecht zijn permanent gemiddeld 500 ambtenaren wegens ziekteverzuim niet op het werk. Zo’n werknemer kost gemiddeld 250 tot 400 Euro per dag. Iedere procent aanpak levert dus zo’n 40 miljoen op, los van alle immateriële ellende van ziekteverzuim. Dus wethouders: waarom daalt dat cijfer niet?

  • A. wagenaar schreef:

    @ RobH. ‘Minder ambtenaren is hoogstens een verdien model voor advocaten als Mr. Tomlow, omdat er dan meer te procederen valt.’ Vreemde redenering. Het lijkt me dat er met meer ambtenaren juist meer te produceren valt. Daarnaast, dat er veel geprocedeerd wordt tegen de gemeente zegt veel over de organisatie. Hoeveel werknemers hebben de afgelopen jaren met een regeling het stadskantoor verlaten? Het uitzoeken waard.

  • J. Vos schreef:

    Als het ziekteverzuim hoog is heb je natuurlijk ook meer werknemers nodig. Logisch toch?

  • Diederik schreef:

    hahah J. Vos, je moet ambtenaar worden want deze redenatie past daar.

  • Henk Westbroek schreef:

    Daar zitten ruim 220 communicatieadviseurs bij waarvan er minstens eentje Sjaak heet. Beroepsleugenaars noemen die zichzelf gekscherend, terwijl die typering zo gek nog niet is. Mevrouw Hessel is een van de weinige gemeenteraadsleden die durft te zeggen waar het op staat. Ze is ouderwets links, dus heeft geen hekel aan gewone mensen.

  • Sjeu schreef:

    Ongeveer 10 jaar geleden begon ik te zien dat het gemeentelijk apparaat niet per sé gaat over het creëren en bewaken van welzijn en welvaart voor hun inwoners. En dat volksvertegenwoordiging zeker niet altijd representatief is.

    Sindsdien zie ik de gemeente eerder als een log bedrijf wat bewust klantenservice en ‘klantsucces’ heeft uit gefaseerd. In plaats daarvan wil het vooral zichzelf veiligstellen en goed voor zichzelf zorgen. Ongeacht.

    De contaminatie zit mi. vooral bovenin en niet noodzakelijk in de uitvoerende lagen. Een paar voorbeelden zijn eenvoudig te vinden.

    Het omslagpunt wat mij overtuigde? Per 23 maart 2015 ging een bezuinigingsregel in voor HH (hulp in de huishouding). Alle opgestelde indicaties werden voor alle mensen met een HH hulpvraag, ingetrokken en naar beneden gesteld tot absurd lage uren. Zomaar.

    Er werd daarbij voorbij gegaan aan het eerdere maatwerk en het was dan ook zeer terecht dat er veel mensen in bezwaar gingen. Wanneer je door ziekte of ouderdom, weinig energie te besteden hebt op een dag en jouw noodzakelijke gewaardeerde hulplijn, zonder reden wordt afgesneden, heeft dat op meerdere vlakken enorme impact. Op korte en lange termijn.

    Echter heeft de Gemeente er op dat moment voor gekozen om van het beschikbare WMO budget, een leger advocaten in te huren, om zo alle mensen die bezwaar maakten tegen de onrechtmatig, afgenomen uren thuiszorg, op afstand te houden en af te schrikken.. Onbegrijpelijk!

    Je zou juist willen dat een gemeente hun burgers wil behoeden voor dit soort ongein. Dat ze dat soort bezuinigingen naar boven toe aanvechten ipv de mensen die er ernstig door getroffen werden en zwaar ontgoochelt en uitgeput raakten, nog extra aan te vallen en dat te bekostigen met budget wat nou net bedoeld is om de juiste zorg aan te kunnen bieden.. Bizar!

    Vanaf die tijd zag ik sterk groeiende incongruenties in beleid, uitvoering, uitwerking en communicatie. Heb nog geen nieuwsbericht gelezen waarin staat dat een voornemen, belofte of plan, daadwerkelijk is gerealiseerd op de manier waarop het werd geïntroduceerd. Blijkbaar wordt ‘waarmaken’ niet gestimuleerd of wellicht tegengewerkt? Maar wie heeft daar voordeel bij?

    Ik onderstreep zeker ook de krachtige, kernachtige analyze van mw. Hessel.

    Het is goed om stil te staan bij wie wat zegt, en waarom, hoe lijnen lopen en wie gebaat is bij wat er wordt aangedragen. Waar ligt het echte probleem en zijn er ook andere manieren om dat aan te pakken?

    Oja 2015 is toevallig ook het jaar dat oa. een paar mensen ons land en onze ambtenaren (helaas ongewenst en ongevraagd) hebben belast met agenda 21 en agenda 2030. https://www.youtube.com/watch?v=z9j0FMHSupA en https://youtu.be/Ubfsv5AMaT0

    Ik vraag me af welke ambtenaar, die bewust of onbewust een lijn heeft naar deze toestand, er nadrukkelijk afstand van durft te doen.

    Afgeleid, overbelast en uitgeput is protesteren een grote opgave. Met kleine opvolgende stapjes, wordt het koord om onze nek steeds strakker aangesnoerd. Het Overton window wordt streng bewaakt en alleen gecontroleerd tegengeluid wordt gedoogd.

    Hoe cultiveer je werkbaarheid en transparantie?
    Hoe voorkom je een omerta en toxische loyaliteit?

    Hoe reageer je op machtsstructuren die zich niet willen laten controleren of bevragen? Wat kun je doen als machtsstructuren hun verantwoordelijkheden en aansprakelijkheden doorschuiven of ontwijken?

    Waar kun je vrijheid van mening ervaren, wanneer je steeds vaker kunt opmerken dat ongemakkelijke inzichten actief worden tegengewerkt en in sommige gevallen bestraft..

    Nu lijkt de formule;
    Meer ambtenaren = minder inwoner tevredenheid.
    Zou het omgekeerde ook waar zijn?
    Wat willen inwoners wel?

    Wegwuiverij is uitgewerkt, lijkt mij.

  • Jeroen de Vries schreef:

    @sjaak: als je niet weet waarover je praat kun je beter niks zeggen.
    Die mannen die gisteren liepen te blussen? 0,0 gemeenteambtenaren. De politieagenten? Idem, 0,0 gemeenteambtenaren.

  • Jeroen de Vries schreef:

    @bernard tomlow: onjuist. Ziekteverzuim Amsterdam is met 9,6% hoger dan Utrecht.

  • Sjaak schreef:

    @jeroen: je hebt gelijk, de brandweermannen waren tot een jaar of 15 geleden gemeenteambtenaren en zijn sinds 2010 ondergebracht bij de VRU. Maar nog steeds ambtenaar dus.

  • Pepijn schreef:

    Uit meerdere ervaringen, en hoor het zelfs van (ex-)ambtenaren zelf, weet ik dat de gemeente een volledig ontspoorde organisatie is. En vooralsnog is er maar 1 partij (zie punt 11) die het zo expliciet in het programma heeft opgenomen: https://www.utrecht-nu.nl/wp-content/uploads/2026/01/Voor-UUU-Verkiezingsprogramma-UtrechtNu-2026-2030-lowres-1.pdf

    Plan maar een paar goede politieke debatten in Herrie in de Slachtstraat voor 18 maart.

  • Bernard Tomlow schreef:

    @Jeroen;ik baseerde me op cijfers,die ik 2025 vond. Maar ik had het kunnen weten. Vorig jaar eiste ik in kost geding van de gemeente Amsterdam dat ze een onafhankelijk onderzoek zou doen naar de misreintergatie van een Amsterdamse ambtenaar. De gemeente zegde bij de rechter een onderzoek via haar eigen Bureu Integriteit toe. Dat deed ze niet. De onafhankelijke ombudsman in Amsterdam concludeerde disfunktioneren van het
    Bureau Integriteit. Reactie burgemeester Halsema; ombudsman schiet tekort in zijn onderzoek. In haar nieuwjaarswens besteden deze burgemeester geen woord aan dit buitensporige ziekteverzuim.Maar blijft staan een onaanvaardbaar hoog ziekteverzuim in Utrecht. Of je nou 41 of 40 graden koorts hebt, het blijft veel te hoog. Nu ik met deze kritiek bezig ben ,krijg ik allerlei anedotes. Deze bijvoorbeeld. De Oostkrant belt de gemeente over de reconstructie en asfaltering van de Jan van Scorelstraat. Dat zit al 1 1/2 jaar in de pen. De redacteur neemt contact op met de gemeente. Die verwijst naar de projectleider. De redacteur wil ter plekke afspreken bij het bekende lunch- restaurant Noen op de Jan van Scorelstraat/hoek Prins Hendriklaan. De projectleider kent deze plek niet. Ook vraagt hij of het daar betaald parkeren is. In het uiteindelijke gesprek merkt hij op dat de Jan van Scorelstraat in werkelijkheid heel anders uitziet dan op zijn tekeningen. De man kwam uit Eindhoven en was nog nooit ter plekke geweest. Meer en meer denk ik dat bestuur, ambtenaren en ingehuurden de stad zien als mijn stad en niet onze stad. Een soort verdienmodel. We hebben het dus niet over technische mankementen, maar over een cultuur. En dan hebben we het over politieke partijen, die deze vraagstukken in hun verkiezingsprogramma hebben opgenomen. Mijn vraag is dan: waar waren jullie de afgelopen jaren?

  • Rutger schreef:

    @Jeroen, wat bedoel je? Het kantoor van Rijkswaterstaat wordt niet bij de Utrechtse ambtenaren opgeteld want is een landelijke organisatie.

    Wat wel vergelijkbaar is is het gedrag, ook daar totaal niet klantgericht of open voor participatie.

  • J. Rietveld schreef:

    Mijn advies: lees de verhalen op De Nuk over hoe in het stadkantoor is omgegaan met domtorenbeheerder Jaap van Engelenburg. Hij zou in ere hersteld zijn maar werkt niet meer op de Domtoren. Zijn leidinggevende (verantwoordelijk voor deze kwestie en door de rechter een slecht werknemer genoemd) zit nog steeds op haar duurbetaalde plek. Het toont aan hoe ziek deze organisatie is.

  • paul schreef:

    @Rietveld
    en zo is dat er zitten mensen op plekken die maar kunnen doen wat ze willen, Jaap van Engelenburg is echt heel schofterig bejegend en bewust van een aantal dingen verdacht die achteraf niet waar waren, maar dus wel ernstig beschadigd, en dat alleen om dat hij veiligheid aankaartte , bij dit stadskantoor waar nog steeds heel veel onder het kleed word geveegd moet maar eens afgerekend worden op hun prestaties, dus kies voor een Utrechtse partij die er voor hun inwoners is, en daarvoor wil strijden.

  • Rien van den Hoek schreef:

    De kern van deze analyse klopt gewoon. Uit Woo-gegevens blijkt dat het Utrechtse ambtenarenapparaat groeide van 4.613 fte in 2020 naar circa 6.130 in 2025: +1.517 banen (+25%), terwijl het aantal inwoners slechts beperkt toenam. Tegelijk kampt Utrecht in 2026 met een ravijntekort van circa €28 miljoen en wil het college slechts 140 fte schrappen (±2%).
    Het ziekteverzuim ligt daarbij structureel hoog en stond in oktober–november 2025 rond 8,5%, fors boven het gemeentelijk gemiddelde en gaar doelstelling dat terug te brengen tit 6-6.5% Een belangrijk deel van de personeelsgroei lijkt samen te hangen met steeds zwaardere regelgeving, vooral rond vergunningen, procedures en administratieve lasten voor ondernemers en burgers. Dat maakt een grondige evaluatie van taken, regeldruk en organisatie dringend nodig. Het kan anders. Op 18 maart gemeenteraadsverkiezingen.
    Kijk maar eens bij UtrechtNu!

  • Richard den Hartog schreef:

    De vele ambtenaren in onze gemeente zijn een regelrechte aanslag op de portemonnee van de burger.
    Na 2 jaar ploeteren, tegenwerking en geen medewerking voor een vergunning voor een minihotel, werd ik na bijna twee jaar door een ambtenaar van EZ (die ik via mijn eigen netwerk kende ) uiteindelijk geholpen.

    Mijns inziens zitten er daarom te veel ambtenaren met te weinig kennis en vele ambtenaren op een verkeerde plek.
    Zo zou er bij de afdeling VTH (Vergunning, Handhaving, Toezicht) geschoven moeten worden met ambtenaren.
    Minder bij T, minder bij H en meer bij V, waarbij afdeling V de werkwijze moet aanpassen zoals de gemeente dat feitelijk heeft voorgeschreven.
    Een aanvraag behandelen met:
    “Ja, mits” of
    “Nee, tenzij”!
    Want de juiste ambtenaren op de juiste plek hebben we ook geen belastinggeldslurpende externe adviseurs meer nodig.

    Met betrekking tot de komende verkiezingen zou ik op dit gebied willen zeggen:
    Stem op een lokale partij, zoals Utrecht Solidair

    Zelf ga ik mij beschikbaar stellen voor
    https://www.utrecht-nu.nl/

    Lokale partijen hebben namelijk geen leden die op weg zijn naar Den Haag of Europa

  • Erwin G schreef:

    Altijd makkelijk en populistisch om te klagen over het grote aantal ambtenaren maar als de vergunning voor de uitbouw te lang op zich laat wachten zijn de rapen gaar bij de burger.

  • Coen schreef:

    @Erwin. Dat is nou precies het probleem. Zoveel ambtenaren en dan nog twee jaar wachten op een vergunning. Traineren ipv meedenken.

  • Erwin G schreef:

    @coen: als het nou al twee jaar duurt, hoe lang denk je zelf dat het dan gaat duren als je minder ambtenaren hebt, langer of korter?

  • Erwin G schreef:

    @Richard den Hartog:
    “Lokale partijen hebben namelijk geen leden die op weg zijn naar Den Haag of Europa”
    En jullie grote roerganger Geert dan? Volgens mij ooit in de gemeenteraad van Utrecht begonnen.

  • Coen schreef:

    @Erwin. “Lean and mean” beschrijft iets of iemand (een persoon, bedrijf, team) dat/die zeer efficiënt, doelgericht en gestroomlijnd is, met minimale verspilling en focus op kernactiviteiten om succes te behalen.

  • Bernhard schreef:

    Het is altijd goed deze vraag te stellen. Maar veel antwoorden getuigen niet van kennis van zaken.
    Zelf ben ik ondernemer met een bedrijfs mentaliteit en herken ik de trage besluitvorming. Maar omdat ik ook oprichter ben van enkele stichtingen met doel ons geliefde Utrecht te stimuleren op specifieke gebieden, heb ik ook samen met het bestuur regelmatig contact en overleg gehad met ambtenaren. Daarbij is mijn ervaring dat ze zeer zorgvuldig te werk gaan met Publiek geld. Een verantwoordelijk die zeer werd gevoeld bij de gemeente en provincie ambtenaren. Daar waar ik als ondernemer sneller meer risico zou nemen werd hier kleine stappen genomen om bevestiging te krijgen dat de subsidie ook daadwerkelijk resultaten creëert. Ook moest we middels zorgvuldige reportage uitleggen waaraan en waarom het subsidie geld werd besteed. Mij is duidelijk geworden dat het onmogelijk om een particulier bedrijfs organisatie te vergelijken met een overheids organisatie. Iedere burger immers wil maximale garantie dat zijn/ haar belasting geld nuttig wordt besteed.
    Deze persoonlijke ervaringen heeft voor mij het vertrouw in de overheid vergroot.
    Ik denk ook dat iedere organisatie met bijna 7.000 medewerkers voor verbetering vatbaar is. Bij grote ondernemingen zie ik dat ook namelijk.
    Een ander aspect wat hier niet is benoemd : Utrecht is een snel groeiende stad , dat vraagt om heel veel meer inzet dan steden die nauwelijks groeien. Nu bijna 400.000 inwoners en straks 550.000 inwoners. Dat betekent enorm veel plannen op alle gebieden. Infra, huizen, scholen, theaters etc etc. Indat opzicht is het logisch dat de gemeente Utrecht verhoudingsgewijs gewijzigd meer ambtenaren zal moeten hebben dan vrijwel alle andere steden .

  • marcel schreef:

    Steeds meer regeltjes die gehandhaafd moeten worden.
    Velen werken in deeltijd en dit kost ook extra omdat er continue moet worden overgedragen of dingen blijven liggen.

  • Karina schreef:

    @ Teveel regels in het algemeen.
    @ Te weinig geld in het algemeen
    @ Geldstroom naar zorg/welzijn verdient kritische blik. Niet afschalen maar gaat veel geld in om en dat kan efficienter en beter
    @ Sport onderbelicht. Meer steun Rol Sport Utrecht voldoende terug naar Sporrt?>
    @ Burgers klagen om alles en vragen ook veel van het ambtenaren apparaat
    @ Ambtenaren zijn angstig. Komen altijd met met veel en moeten op stadskantooor weer terug om te overleggen.
    @ Gemeente heeft teveel ambitie op de m2 en dat staat uiteindelijk resultaat in de weg. Er gebeurt niks met ambitieuse plannen
    @ Topdown organisatie. Je wordt opgezadelt met een kant en klaar plan/idee en dan kan pas input gegeven worden. Verkeerde participatie.
    @Behoud de markten. ( lapjes, plantenmarkt en warenmarkt) Gmeente jaagt al het leuke weg met onzinnige eisen waar ondernemers niet aan kunnen voldoen

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *