‘Ruimdenkend: TivoliVredenburg en de architectuur van Herman Hertzberger’ is  vanaf 8 februari te zien 

TivoliVredenburg presenteert expositie over Herman Hertzberger

De vernieuwde foyers van de Grote Zaal van TivoliVredenburg, Foto: Maarten Mooijman

Op zaterdag 8 februari 2025 opent de tentoonstelling Ruimdenkend:  TivoliVredenburg en de architectuur van Herman Hertzberger in de omloop van  de Grote Zaal van TivoliVredenburg. Hertzberger is de architect van  Muziekcentrum Vredenburg en was als hoofdarchitect betrokken bij het nieuwe  ontwerp van de gestapelde zalen van TivoliVredenburg. Zijn iconische  ontwerpen zijn nationaal en internationaal beroemd. Deze tentoonstelling zet  zijn werk in de schijnwerpers.  

Over vier wanden rondom de Grote Zaal vertellen tentoonstellingsmakers Cilia  Batenburg en Lindy Kuit over de sociale werkwijze van de wereldberoemde architect.  Er is uniek beeldmateriaal te zien uit onder meer Hertzbergers privéarchief en de  collectiearchieven van Nieuwe Instituut. TivoliVredenburg vormt de rode draad, maar  ook andere bekende gebouwen zoals het kantoor van Centraal Beheer in Apeldoorn  en het ministerie van Sociale Zaken en Werkgelegenheid in Den Haag komen aan de orde. Binnen de tentoonstelling beantwoordt Hertzberger ook vragen van buurtbewoners.  

Tussenruimtes 

TivoliVredenburg heeft een grootscheepse renovatie van de ruimtes rondom de  Grote Zaal achter de rug. Een van de belangrijkste ingrepen is een open gevel,  waardoor er een directe verbinding met het Vredenburgplein is. Dat het gebouw  opnieuw wordt aangepast om het nog beter aan te laten sluiten bij de buitenwereld, past volledig binnen de visie van Hertzberger die op zijn hoge leeftijd – nu 92 jaar – nog steeds actief meedenkt over de grote renovatie van ‘zijn’ foyers.  

Centraal in die visie staat dat zijn gebouwen sociale ruimtes moeten zijn die mensen verbinden. In Hertzbergers ontwerpen vind je altijd veel ‘tussenruimtes’: gedeelde  plekken waar je elkaar kunt tegenkomen, waardoor je deel uitmaakt van een sociaal  weefsel. Vanaf februari gebruikt TivoliVredenburg de gerenoveerde foyers als een culturele ontmoetingsplek voor o.a. livemuziek, workshops en rondleidingen.  Bezoekers kunnen er ook terecht voor een kop koffie of om gewoon wat te werken,  lezen of studeren.  

Ruimdenkend: TivoliVredenburg en de architectuur van Herman Hertzberger is vanaf  8 februari tot eind april 2025 gratis te bezoeken in TivoliVredenburg. De expositie is  dinsdag tot en met zaterdag gratis te bezoeken van 10:00 – 16:00 uur via de nieuwe  ingang aan het Vredenburgplein.

Auteur Redactie
Auteur

Redactie

Laat uw reactie achter

Reactie

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *