Top 10 fictie
- Fortuna’s kinderen / Annejet van der Zijl
- Het Alles (vervolg op De Cirkel)- The Every / Dave Eggers
- Het geluk van de wolf / Paolo Cognetti
- The Midnight Library – Middernachtbibliotheek / Matt Haig
- Kruispunt – Crossroads / Jonathan Franzen
- Beautiful world, where are you – Prachtige wereld, waar ben je / Sally Rooney
- De belofte – The promise / Damon Galgut
- Nachtangst / Ronald Giphart
- Miniapolis / Rob van Essen
- Rust en vreugd / Hendrik Groen

Top 5 Non-fictie
- Amalia / Claudia de Breij
- De Ali B-methode / Ali B
- Wat loopt daar? / Midas Dekkers
- Eten met Nick / Nick Toet
- Ik ga leven / Lale Gül

Stappen door m’n stadsie * (on)bekend Utrecht in dertig heim-weetjes
Stappen door m’n stadsie * (On)bekend Utrecht in dertig heim-weetjes
Iris Dijkstra geeft ons in dit boek een nieuwe kijk op bestaande gebouwen, gebruiken en bijzondere weetjes van de stad Utrecht. Ze is zowel wetenschapsjournalist als stadsgids is en ze gaat het liefst bij vragen op onderzoek uit. Ze kent de meest bijzondere plekjes in Utrecht, dat is overduidelijk!
Volgens mij kunnen we dit boek rustig scharen onder de langlopende boeken over Utrecht, zoals ook “De getekende stad” en “Een paradijs vol weelde” waar altijd belangstelling voor is en blijft.
Wist u trouwens waarom de huisnummers aan de Nieuwegracht verspringen? Of wie Louis Hartlooper eigenlijk was? U leest het allemaal in dit boek. Leuk om cadeau te geven aan iedereen die ooit in Utrecht woonde, woont of gaat wonen. Het is prachtig geïllustreerd met heel veel mooie foto’s. (Max Herschel)

Laat uw reactie achter
Reactie