Na maandenlange onderhandelingen hebben Pro en D66 afgelopen dinsdag hun coalitieakkoord gepresenteerd met als speerpunten: wonen, duurzaamheid en het tegengaan van ongelijkheid in Utrecht. Maar de zeven wethouders moeten de komende vier jaar aan de slag met een wel erg krappe meerderheid in de gemeenteraad van welgeteld één zetel. En dat was vooraf niet de bedoeling. Mist het nieuwe college niet het draagvlak in de raad én in de stad om daadwerkelijk efficiënt en evenwichtig te besturen? We praten er zaterdag 27 juni in de videopodcast Herrie in de Slachtstraat over met de fractievoorzitters in de raad van de VVD en het CDA, respectievelijk Tess Meerding en Bert van Steeg, met Rick van der Zweth van Pro. Harry van Dam leidt het gesprek. Herrie begint zaterdag om 11.00 uur en is live te volgen op De Nuk en via het You Tube kanaal van De Nuk. Je kan ook langskomen. De deuren van het koele filmtheater Slachtstraat gaan om 10.30 uur open.
Hieronder een samenvatting van onze vorige uitzending. Daarin bespraken we de komst van een Utrechts Stadsmuseum.
Niet echt een inspirerende tekst in het akkoord, waarschijnlijk goeddeels door het ambtenaren apparaat geschreven, zet bestaand beleid door en gaat voorbij aan de verkiezingsuitslag en wat er mis is in de stad. Ook totaal geen D66 met Het kan wel in herkenbaar, die zouden juist die punten wel naar voren kunnen brengen en een nieuwe koers zetten.
OZB met 15% verhogen maar geen 10% minder ambtenaren per jaar, wel afrekenen met de eigen kritische Rekenkamer.
Het wordt er de komende 4 jaar niet beter op met deze coalitie terwijl de onrust in de stad, net als de afgelopen 4 jaar alleen maar toe zal nemen. D66 verdwijnt in het sociale PRO geneuzel, jammer maar was ook wel te verwachten in een 2 partijen coalitie.
Vreemd dat in het coalitie akkoord staat dat er knippen komen in de singel terwijl daar zoveel weerstand tegen is dat partijen naar de rechter zijn gegaan.
Dit heeft Lot een aantal jaren eerder ook al zo geprobeerd, dus PRO dult nog steeds geen inspraak en D66 laat zich meezeulen en verliest nu al kleur en ruggengraat.
https://www.binnenstadskrantutrecht.nl/nieuws/Catharijnesingel-wachten-of-knippen
Bestaat lokale representatie nog wel? Zodra je weet hoe de lijnen lopen (https://www.youtube.com/watch?v=3-5mOX_5tVo 23:38 min.) begrijp je dat er weinig mensen zullen zijn die vrijwillig voor de huidige kunstmatig gestuurde constructie zouden kiezen…
PRO en D66 werken volgens hetzelfde agenda 21/ agenda 30 boekje, evenals de VVD en het CDA etc. https://www.youtube.com/watch?v=1Igmg4r0SwI (2:57 min.).
Lokale politiek lijkt te veranderen naar een andere vorm van governance. Een schets; https://youtu.be/ccNdBEnav0Y?si=VuRt7OEMnutC0i_K (41:36 min. EN)
“This talk examines the instruments suggested by the key policy document driving sustainable finance in the European Union, the Action Plan on Financing Sustainable Growth. It uses a reflexive law approach coupled with insights from epistemology. It discusses the Action Plan and the concept of reflexive law (which focuses on such epistemic instruments as disclosure, reporting, and labeling) and a number of challenges the plan faces (about, e.g., investor ignorance, long-termism, scenario analysis, accounting standards).
It then introduces an alternative to reflexive law (called “epistemic law”), and argues that disclosure, reporting, and labeling improve by taking into account insights from epistemology and social science concerning the form and content of information. The talk’s recommendation is, in a slogan, to provide different information, and to provide information differently. A debate follows the interview.”
Ik hoop dat hier ook vragen over gesteld worden. Bv. Waar is de afstemming met inwoners? Waarom is hier geen transparante communicatie naar inwoners over (geweest)? En wat kunnen mensen doen om de ingeslagen richting te corrigeren naar vraag-gestuurd beleid, uitsluitend afgestemd op inwoners? Hoe kan in deze situatie zelfreflectie door de macht en controle op de macht plaatsvinden? Hoe organiseer je een politiek landschap wat belangenverstrengeling, machtsmisbruik en corruptie uitsluit?
(https://www.researchgate.net/publication/358833898_A_Critical_Look_at_Using_FinTech_Policy_to_Promote_the_SDGs )
Vraag aan PRO. Welke inspanningen zijn er gedaan om het CDA binnen boord te houden? De partij staat niet bekend vanwege onredelijkheid. Of was het voor het CDA een kwestie van slikken of stikken?