Filmtheater Slachtstraat vertoont op 11 april een voorpremière van Quisling – The Final Days. De Noorse regisseur Eric Poppe is aanwezig voor een Q&A. De Nuk mag 2 x 2 vrijkaarten weggeven.
Quisling – The Final Days is het waargebeurde verhaal van de laatste maanden in het leven van Quisling, minister-president van Noorwegen tijdens de bezetting en openlijke bewonderaar van Hitler. Quisling vormde vanaf april 1940 een regering en collaboreerde met de Duitse bezetters. Hij was verantwoordelijk voor de kritiekloze opstelling van de Noorse regering tegenover de Nazi’s en haar daden. Toen de oorlog na vijf jaar eindigde, was het tijd voor wederopbouw en werd Quisling ter verantwoording geroepen voor zijn collaboristische daden en ideologische overtuigingen. De film is mede gebaseerd op het dagboek van Peder Olson, een pastor die Quisling tijdens zijn laatste maanden in de gevangenis bijstond.
Wil je kans maken op vrijkaarten? Stuur een mail naar redactie@denuk.nl ovv Winactie. Winnaars krijgen donderdag bericht. De voorstelling begint om 18.30 uur.
Bekijk hieronder de trailer.
Laat uw reactie achter
Reactie