Logo De Nuk Logo De Nuk Logo De Nuk
Logo De Nuk
  • Home
  • Nieuws
      • Algemeen
      • culinair
      • Cultuur
      • Duurzaam
      • Lifestyle
      • Mensen
      • Ondernemen
      • Opmerkelijk
      • Opinie
      • Uitgaan
      • Utrecht onze stad
      • De Nuk International
  • Columns
  • Dossiers
  • Media
      • De Nuk TV
      • Podcasts
  • nl NL
    • nl NL
    • en EN

Volg ons

De oudste steen boven

In dit prachtige pand aan de Utrechtse Nieuwegracht zat ooit taxibedrijf Schoonhoven-Buytendijk

  • Door Redactie
  • |
  • 19 februari 2023
  • |
  • 12 reacties

In deze aflevering van De oudste Steen Boven haalt stadsgids Bart van Mierlo het verleden terug van de Nieuwegracht en omgeving. Een statige buurt waar vroeger agrarische en industriële activiteiten plaatsvonden. En de plek waar het oudste taxibedrijf van Utrecht was gevestigd. We kijken binnen bij de Nieuwegracht 68 waar de familie Schoonhoven-Buytendijk een stalhouderij en later een autobedrijf had. In het prachtig gerestaureerde pand is op veel plekken de oude geschiedenis nog zichtbaar.

  • Deel op
Auteur Redactie
Auteur

Redactie

Laat uw reactie achter

Reactie

12 reacties

  • Anneke Houtkamp schreef:
    14 februari 2023 om 14:05

    Loop hier vaak langs maar kende dit verhaal niet. Ontzettend leuk om te zien.

  • F. van Vulpen schreef:
    14 februari 2023 om 15:39

    Prachtig stukje Utrechtse geschiedenis.

  • Charlotte Apell schreef:
    14 februari 2023 om 17:22

    Ik ben opgegroeid aan de Nieuwegracht op nummer 64 (quintijnsgasthuis) en heb de familie Schoonhoven nog gekend. Onze auto stond bij hun in de garage (de oude stallen) aan de Keukenstraat. In het ouderlijk huis waar ik ben opgegroeid zat ooit het Sanders instituut (voorloper van een fitness school) en later Jolo couture waar Josephine Baker haar jurken kocht. Leuk om te zien!

  • Ivo Reijnen schreef:
    15 februari 2023 om 10:57

    Graag meer van deze verhalen!

  • Marian Schoonhoven schreef:
    15 februari 2023 om 16:36

    Doet me goed dit te zien!

  • Jos Stelling schreef:
    16 februari 2023 om 17:15

    leuk hoor

  • échte Utrechter schreef:
    17 februari 2023 om 06:21

    een zuiderling die iets vertelt over Utrecht blijft steken bij mij als échte Utrechter wier familie hier al sinds 1300 in de boeken staat.

  • Bart Mierlo schreef:
    17 februari 2023 om 16:44

    Het klopt idd dat ik in Brabant ben geboren, en er tot mijn 18e heb gewoond.
    Sinds 1987 (dus een ruime 35 jaar) woon ik in onze mooie stad en bestudeer ik zijn geschiedenis. Wellicht dat dit de steek enigszins verzacht?

  • Anneke van der Grift schreef:
    17 februari 2023 om 19:31

    @Echte Utrechter, wanneer je net zoveel weet over jouw stad als Bart Mierlo, meld je dan aan bij de nuk en wie weet kan je dan ook jouw kennis met ons, de lezers, delen!

  • L. H. van Rossum schreef:
    19 februari 2023 om 13:41

    Altijd mooi als een zuiderling zo enthousiast over Utrecht kan vertellen. Als Utrechter zie ik dat als een compliment.

  • Ton Mattei schreef:
    24 februari 2023 om 11:28

    Bedrijf zat ook bij de Koekoekstraat daar is mijn vader vroeger chauffeur geweest.

  • Maroesja Teijgeler schreef:
    8 april 2025 om 11:32

    Mijn moeder woonde met haar ouders en broertjes en zusje op nr 72. En van jongs af aan hoor ik al verhalen over de paarden bij Schoonhoven Buytendijk en de kinderen van de NieuweGracht. We hebben samen het filmpje gekeken. Ontzettend leuk voor haar om zo nog “binnen” te kunnen kijken en herinneringen op te halen en voor mij om door haar ogen mee te kunnen kijken naar het verleden.

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Nieuwsbrief

Wil je op de hoogte blijven van de artikelen van De Nuk?

Contact

  • redactie@denuk.nl
  • Colofon
  • Adverteren

Disclaimer

  • Privacy Policy

Volg ons

Nieuwsbrief

Wil je op de hoogte blijven van de artikelen van De Nuk?

© 2025 De Nuk - Alle rechten voorbehouden.