Het beroemdste huis van Utrecht is zonder twijfel het Rietveld Schröderhuis. Maar iets verderop aan de Prins Hendriklaan staat nog een bijzonder monumentaal huis: Huis Ravesteyn. Ontworpen door Sybold van Ravesteyn, architect en generatiegenoot van Gerrit Rietveld. De combinatie van licht, lucht, ruimte en schoonheid maakt dit huis tot een bouwkundig parel. Huis Ravesteyn is voor publiek toegankelijk, maar dat gaat veranderen. Op 21 december gaan de deuren dicht. Het huis, onderdeel van Hendrick de Keyser Monumenten, heeft te hoge exploitatiekosten om nog open te kunnen blijven voor publiek. De Nuk ging vorig jaar op bezoek bij dit iconische monument. Kijk de video hier terug.
Wat een geweldig mooie, informatieve en inspirerende documentaire!!
Elke zin/opmerking is relevant en de beelden sluiten naadloos aan bij de tekst…
Echt boeiende, Vakwerk!!
Ik fiets regelmatig voorbij dit huis en vroeg me af wat de historie was. Helaas niet goed genoeg gezocht, maar na het zien van deze prachtige reportage is me het duidelijk. Wat een schitterend huis! En wat een prachtige inrichting! Jaloers………. Een dingetje: de tuin en het dakterras hadden wel een klein beetje extra liefde nodig.
Tijdens Open Monumentendag had ik dit huis een aantal jaren geleden bezocht. Het is, zoals ook uit de documentaire blijkt, een zeer bijzonder huis. Zeker het bezoeken waard. Ik hoop dat het huis tijdens de Open Monumentendag in de komende jaren te bezoeken zal zijn.
en nu?
Zo’n schitterend huis en fantastische mensen die je ontvangen en informeren en van dat laatste kan het Rietveldhuis nog wat leren. Doodzonde en onbegrijpelijk dat dit gesloten wordt.
Qua stijl lijkt dit op de nog mooiere Villa Cavrois in Croix vlakbij Lille. Echt de moeite waard om deze (veel grotere) villa te bezoeken.
Kan het Centraal Museum een rol spelen dat dit huis geopend blijft voor bezoekers? Mogelijk in combinatie met het Rietveld Schröder huis, dat daar honderd meter vandaan ligt. De twee belangrijkste woonhuizen in de stad Utrecht.
Zou het niet helpen om samenwerking te zoeken met het Spoorwegmuseum en/of Het Utrechts Archief, waar de spoorwegarchieven liggen? Dat er daar in elk geval bekendheid aan wordt gegeven? Ik wist niet eens dat het open was tot ik het vandaag na veel geblader toevallig tegenkwam in de Utrechtse Uitagenda. Of is dat al geprobeerd?