Uitzending gemist

Herrie in de Slachtstraat: Over woningen en oesters

  • Door Redactie
  • |
  • 10 november 2025
  • |
  • 16 reacties

Herrie genoeg zaterdag tijdens onze video podcast Herrie in de Slachtstraat. Onderwerp: de Utrechtse wooncrisis en de plannen van D66 voor onze stad.

Aan tafel:  Aan tafel: Cees Grimbergen (journalist/woonexpert van De Nuk) , Jerry Goossens (auteur/columnist), Maarten Koning (fractievoorzitter D66 Utrecht) en Doenja van der Veen (Bond precaire woonvormen).

Kijk de uitzending hier terug.

Of beluister het terug:

Hieronder een korte impressie van de laatste uitzending.

Auteur Redactie
Auteur

Redactie

Laat uw reactie achter

Reactie

16 reacties

  • d schreef:

    Spannend hoor/ mooie tafel/ ben benieuwd.

  • Rutger schreef:

    Hoe kan het dat D66 niets weet van het woondossier van Cees Grimbergen?
    Landelijk stem ik zelf al jaren D66 maar lokaal is dit nog nooit in me opgekomen, ze zijn hier slap, onzichtbaar en nemen de inwoners niet serieus. Zijn hier een aanhangsel van GL/PvdA en komen niet zelf tot hun recht.
    De eerste partij die weer de inwoners centraal gaat zetten, voor minder ambtenaren is en participatie echt vorm gaat geven heeft grote kansen bij de gemeenteraadsverkiezingen in maart 2026.

  • Carla schreef:

    Briljant: we hoeven geen oesters maar een plek om te wonen.

  • Jolanda schreef:

    @rutger Hear hear
    Was zwakke vertoning van Maarten Koning bij Herrie. Hij stopt er ook mee. Het werd tijd.

  • P. Zwaal schreef:

    Wel op de hoogte blijven Jerry. De verkoop door huiseigenaren na de wet van Hugo de Jonge vindt dit jaar al op grote schaal plaats. Dus niet pas volgend jaar.

  • B. Stekelenburg schreef:

    D66 is de partij die de stad leefbaar wil houden en tegen bewoners in de Nobelstraat die gek worden van de herrie zegt: je hoeft hier niet te wonen.

  • Leo schreef:

    Ik was bij de wedstrijd FC Utrecht-Porto. De Utrechtsupporters hebben zich keurig gedragen. De ellende in de stad werd veroorzaakt door supporters van Porto. En naar wie wijst Jerry Goossens met een beschuldigende vinger? Naar FC Utrecht. Misschien goed om te melden: na de, inderdaad zeer kwalijke, rellen tijdens de wedstrijd tegen Go Ahead is er rond het stadion niets onoorbaars meer gebeurd.

  • Marjolein schreef:

    Ik heb jaren in het onderwijs gewerkt. Een aantal jaren op D66 gestemd, omdat dat de onderwijspartij zou zijn. Daar ben ik van teruggekomen. Als ik deze Maarten Koning hoor praten over onderwijs, moet ik hard lachen. Niets heeft D66 voor mijn beroepsgroep betekend.

  • Inez schreef:

    Hopelijk wordt D66 met de nieuwe lijsttrekker beter zichtbaar met heldere doelstellingen en gaan ze geen coalitie met GL/PvdA aan, Utrecht verdient een nieuwe koers.

  • Emmy Kapoek schreef:

    Er zijn vooral woningen nodig voor de minima in het centrum. Zij krijgen alleen nog fluttige flatjes aangeboden ergens op overslecht. Ongeacht zijn of haar inkomen heeft een ieder het recht te wonen waar deze persoon dat wil. En moeten er mogelijkheden zijn in alle wijken voor die minima (vaak zitten hier academisch/hoog ontwikkelde mensen die, sociaal, cultureel en maatschappelijk iets moois kunnen bijdragen aan de stad) huizen ter beschikking komen. En dan niet 48 flut vierkante meters waar je niets mee kunt. Zelfs Stadsherstel Utrecht is gestopt met sociale huur. Ook zij zijn overgestapt op het commerciële gewetensloze verdienmodel. De stad is doods. Alleen nog als eet- en snuifbolwerk van de witte student en yup……………. Enkele stukjes die mooi zijn zijn alleen nog bereikbaar voor de rijken. De stad is sinds zijn bestaan nog nooit zo doods geweest en eentonig. Lijkt mij dat studentenwoningen omgetoverd kunnen worden in sociale huurwoningen trek 3 kamers bij elkaar en je hebt een mooi appartement en dezelfde huur als van 3 studenten: veel minder overlast, toename cohesie en een stop van verloedering. Social huur moet het zijn omdat veel mensen die nu gedwongen worden een woning te kopen en dit eigenlijk niet kunnen zonder zich een slag in de rondte te werken en een leuk leveen te hebben, ook recht hebben op een prettig en ontspannen leven, dat nu alleen is weggelegd voor de allerrijksten in onze stad.

  • Fred schreef:

    @Rutger
    Utrecht Solidair is die partij!

  • Fred schreef:

    @Emmy Kapoek
    Tot ‘witte student’ ging het goed.

  • Emmie schreef:

    Als ik rondkijk naar onderzoeken naar hedge-fondsen en huizenprijzen kom ik meerdere visies tegen. Ik heb ze heus niet allemaal gelezen en beanalyseerd, erg pittig. Maar economische en financiële studies zijn geen natuurwetenschappen. Veel hangt af van de tijdsgeest en snel fluctuerende trends: bedenksels van mensen.

    Een D66-er die hangt in financiële termen, stemt mij ook moedeloos. Als we er niet uitkomen, laat dan gelden: afspraak = afspraak. Geen verkoop sociale huurwoningen. Of: zolang speculanten blijven doorverkopen zonder aantoonbare sociaal-maatschappelijk bijgevoegde waarde, zetten we er een slot op. Want winst op winst zonder tastbare productie drijft inflatie op. Dat lijkt dan wel de wet van behoud van energie. Dat vertrouw ik meer. Die inflatie zit verstopt in oa de supermarktrekken. Of zeggen dat 1100 euro per maand betaalbaar is.

    Ik hoor verder vier verschillende problemen waarvan een er is dat er te weinig onderhoud wordt gepleegd. Was dat niet ook door een gebrek aan vakmensen? Ga me niet vertellen dat er geen geld is voor extra personeel. Ze zijn er gewoonweg niet, want we zijn een kennis-economie. Utrecht staat daar waarschijnlijk in vooraan. Ik kan het niet bewijzen, dat is mijn vermoeden.

  • A. Vos schreef:

    Onderbelicht bleef dat veel van de sociale huurwoningen die worden verkocht zeer slecht onderhouden zijn. Hoe kan dat? Is dat een bewuste poging om de boel te laten verrotten en dan maar in de verkoop te moeten doen?

  • Emmie schreef:

    @A. de Vos
    Nu u het zegt, dat was ik bijna vergeten. Ik moet ineens denken aan het volgende filmpje, het gaat over nieuwe sociale huurwoningen (of betaalbaar) bij Papendorp: https://www.youtube.com/watch?v=VoL52icUjo8

    Als ik daaruit mag citeren (ik laat wat woorden weg):
    Wethouder de Vries: ‘Er was een ingewikkeld plannetje met werken en misschien wel een supermarktje, en wonen maar dan van verschillende niveaus en toen zei de woningcorporatie van “Poeh, maar dat vinden we wel een beetje lastig” en dat snap ik ook, dus als we wel tempo willen maken hier aan de overkant van het kanaal, dan mogen jullie zeggen wat er nodig is, nou dat is 100%betaalbaar, gaan we dat gewoon doen. En dan zijn er toch weer 265 mensen weer een jaar eerder van de wachtlijst, en daar doen we het voor’.[..]
    ‘We kijken ook steeds naar wat is nou een fijne plek om te wonen. Dat is dat je je buren leert kennen, dat je ook een beetje samen gaat leven. Dat je dan ook veel verschillende mensen leert kennen en dat zijn toch ook vaak de leukste plekken om te wonen, waar veel diversiteit is’.

    Er is afgesproken dat als er 100 sociale woningen gebouwd worden er 30 woningen bestemd zijn voor statushouders en mensen die uit een ziekenhuizen komen [..] en als je die leert kennen blijken dat ook gewoon hele leuke mensen te zijn (aldus wethouder de Vries).

    Directievoorziter Henk Peter Kip van Woningcorporatie Woonin ziet er in dit filmpje helemaal niet zo opgewekt uit, maar dat kan aan mij liggen.
    Even voor de duidelijkheid: ik ben niet anti-statushouder of anti-mensen-uit-ziekenhuizen.

  • Thomas en Bil schreef:

    @emmy kapoek . Vroeger was 70 procent idd huur . Zoals dat zou horen. een huis wordt nooit van jezelf als je het niet cash betaalt namelijk. Het blijft van de Bank. Dat is de crux: de illusie die gewekt wordt dat een huis van jezelf is.> Alleen grootkapitalisten kunnen dat.
    De stad had tot de jaren 00 veel meer karakter met al die mensen van velerlei pluimage. Het is nu idd een studentensnuifvreetEfteling geworden en een rijkeluisenclave> Want huizen zijn onbetaalbaar voor 80 procent van de Nederlanders. De overige wijken, bezwijken dan ook onder de probleemgellen die vroeger verspreid waren en niet bij elkaar in 1 wijk geplaatst waren, zodat er bijna geen overlast was.

    Ik keek net op stadsherstel en inderdaad wat een schok!!!! Nadere info gezocht. Vroeger kregen bestaande families voorrang. Dat is niet meer. Maw ook dat stukje Utrecht is verbannen uit Utrecht. De stad is onherkenbaar geworden. Ongezellig, idd doods. Lelijke puien, je kunt geen etalages zien door de donkere reflecterende ‘etalages’ die uit niets anders dan billboards bestaan en karakterloze inrichtingen. Ik pleit ervoor om horeca die alleen gericht is op de student naar de Uithof te verplaatsen en in de stad horeca verplicht in percentages aan doelgroepen te besteden. oud, jong, wit, zwart, paars, homo, hetero, van Disco tot nu, van Heintje Davids tot Tros op het plein van Barok tot klassiek. Er is werkelijk niets meer voor de 40 en 50 plusser. Waar vroeger alle leeftijden in 1 gelegenheid samenkwamen zijn nu gesepareerde smerige ongezellige hokken, waar je continu bonkbassen uit hoort komen. Agressiee, vechten, straatpizza’s op een rij, zwaar drugged jongeren. Utrecht is echt dood . Het enige dat nog te pruime is is Hartlooper, Springerhaver, Slachtstraat . Voor oudere (40plus) lgbters zoals ik is er niets. En naar Amsterdam ga je niet eventjes. Als je uitgaat wil je dat lopend doen. En op de fiets, er binnen 10 minuten zijn . De hofjes worden ook al verpest door toeristen Mijn advies: Bewoners, zelf hek met slot er op plaatsen en afsluiten bij de ingangen. tot 00 kon je in de stad stilte horen , zelfs op zaterdag in de nacht. Nu hoor je alleen maar geschreeuw, gegil….. Harde muziek luidsprekers in tassen……….. De politie is alleen maar druk met zware vechtpartijen (drugs) , waar ook niets aan wordt gedaan door ons gemeentebestuur (MANKRACHTEN!) Voor de echte Utrechter: cultureel geengageerd, netjes, sociaal, schoon en gezellig, is deze stad een prima voorbeeld geworden voor een kafkaiaans boek. Het is heet ultieme griezelboek. Van droomstad, tot dopestad….. Een drama. Ik zou iedereen adviseren ‘bureau Utrecht” op Rtl4 te kijken. Mijn zender normaliter niet, maar deze serie laat goed zien wat er mis is met onze stad en dat er enorm veel werk aan de winkel is. 1. diversiteit qua: winkels/horeca/inwoners in het centrum en daarbuiteen. Betaalbare huurwoningen in het lage segment ook in het centrum, omdat iedereen het recht heeft te wonen waar hij of zij dat wil, en om gettovorming in andere wijken te voorkomen is het belangrijk dat mensen van allerlei allooi een pluimage door elkaar heen wonen. Zoals dat eeuwenlang altijd is geweest. Het is tijd voor harde actie. Laten we de mensen die weggejaagd zijn Utrecht uit, benaderen. Uit gesprekken weet ik dat velen van hen graag weer terug zouden willen komen in het oude centrum, alleen oud directeur Kip van v/h MItros wrijft in zijn handen. De honderden miljoenen die de verkoop van zocialse huur flats/ appartementjes en huizen heeft opgeleverd, kan hij zijn Villa, jachten, en dure auto’s van bekostigen. En met hem vele gemeentebesturen al jaren lang !

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *