Broese boekverkopers

Broese Top 10 (+ boekverkoper Susi Westerveld tipt ‘Agnes Auberts mystieke kattenopvang’)

Susi tipt

Top 10 fictie: 

  1. Scherp onscherp / Fenna Riethof
  2. Alles voor de reis / Adriaan van Dis
  3. Als dromen fluisteren / Mélissa Da Costa
  4. Het einde van Erna Ankersmit / Anna Enquist
  5. Eindeloos vertier / David Foster Wallace
  6. De overbodigen / Herman Koch
  7. Al het blauw van de hemel / Mélissa Da Costa
  8. De brievenbezorgster van Puglia / Francesca Giannone
  9. In mijn ogen draag ik wolken / Forugh Karimi
  10. Een woord voor / Eva Meijer
‘Scherp onscherp’ van Fenna Riethof komt binnen op nr. 1

Top 10 non-fictie: 

  1. Absolute democratie / Ilja Leonard Pfeijffer
  2. Dominic / Dominic Seldis en Floor Seldis – de Wit
  3. De 21e eeuw, die in 1979 begon / Maarten van Rossum
  4. De trans Brabant expres / Willem van Zeeland
  5. Een haas in huis / Chloe Dalton
  6. Wachten, een levenshouding / Dirk de Wachter
  7. Natuurboekje / Lies Visschedijk
  8. Doen wat goed is / Thomas van Aquino
  9. Morele revolutie / Rutger Bregman
  10. Veggilaine / Ghislaine Voogd
‘De 21e eeuw, die in 1979 begon’ van Maarten van Rossum op nr. 3

BROESE TIP

Agnes Auberts mystieke kattenopvang / Heather Fawcett

Het is het begin van de twintigste eeuw en Agnes Aubert heeft een missie: met haar opvang Les Amis des Chats probeert ze het aantal zwerfkatten in de straten van Montreal te verminderen; elk katje verdient namelijk een warm thuis. Het enige probleem is dat een magische incident onlangs haar winkel heeft verwoest, en met de barre winter op komst moet zij vlug een alternatief vinden. Gelukkig is een prachtige locatie om de hoek op zoek naar een nieuwe huurder en Agnes’ grijpt snel haar kans. Ze weet alleen nog niet dat de winkel als dekmantel fungeert voor de magische praktijken van Havelock Renard, de beruchte Witch King die bijna de wereld verwoeste. De twee zijn complete tegenpolen, maar om de kattenopvang open te houden zullen ze de handen ineen moeten slaan. Wat volgt is een kattastisch avontuur gevuld met schattige poezen, magische winkels en een liefde die verschillen overstijgt. 

Als een echte kattenliefhebber was dit boek een ware traktatie voor mij. Ik vond het vooral leuk dat de katten een actieve rol spelen in het verhaal: ze hebben elk hun eigen persoonlijkheden en zitten Agnes en Havelock soms behoorlijk in de weg. Zo is His Majesty de grote pestkop die zowel de opvangkatten als de klanten terroriseert. Banshee daarentegen is de kitten die volledig verknocht raakt aan de allergische Havelock. De capriolen van de dieren zorgen voor een komische laag die aan het ‘cozy’ gevoel van het boek bijdraagt. Maar het verhaal is zeker niet alleen maar lief en schattig. Er komen ook serieuze onderwerpen aan bod, zoals het verlies van een dierbare en dierenleed. Dit maakt Agnes Aubert daarom perfect voor lezers van cozy fantasy en fantasy voor volwassenen. Een ander element dat mij behoorlijk aansprak was de dynamiek tussen de twee hoofdpersonages. Door hun gekibbel en tegenstrijdige persoonlijkheden moest ik vaak aan Howl en Sophie van Howl’s Moving Castle denken, een boek en film die veel warme gevoelens in mij oproept. Kortom, de combinatie van nostalgie en kattenliefde maken Agnes Aubert daarom een groot succes en ik kan het van harte aanbevelen!

Voor wie geen genoeg kan krijgen van cozy fantasy is Half a Soul van Olivia Atwater een andere aanrader. Het verhaal heeft een Austenesque vibe en combineert folklore met de regency periode in Engeland. Romantisch en witty, perfect voor liefhebbers van de Emily Wilde reeks. (Susi Westerveld)

Auteur Redactie
Auteur

Redactie

Laat uw reactie achter

Reactie

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *