Top 10 fictie:
- Johnnie Walker / Connie Palmen
- Yesteryear / Caro Claire Burke
- Lord M. / Arthur Japin
- Theo in golden / Allen Levi
- De dichter en de duivel / Lieke Marsman
- Aan het einde van de oorlog / Bert Natter
- De correspondente / Virginia Evans
- De kreeftenvrouwen / Beatrix Gerstberger
- Narcis / Judith Fanto
- Al het blauw van de hemel / Mélissa Da Costa

Top 10 non-fictie:
- Murdoku / Manuel Garand
- Even simpel / Yotam Ottolenghi
- De dans van de duizendpoot / Jan Bouwstra
- Regime change / Maggie Haberman en Jonathan Swan
- Vrouwen in duistere tijden / Alicja Gescinska
- De gloednieuwe quizpuzzels / Tex de Wit en Thomas Swierts
- Veggilaine / Ghislaine Voogd
- Een haas in huis / Chloe Dalton
- Poetins tsaristische droom / Beatrice de Graaf en Niels Drost
- Wij zijn hier door jullie / Ragna Indra Heidweiller

BROESE TIP
If it makes you happy – Julie Olivia
Al hoewel de zomer nog niet officieel voorbij is volgens de kalender, laat het weer ons iets anders voelen. En daar ben ik persoonlijk erg blij mee! Er is niks zo fijn als het beginnen aan een nieuw boek op een regenachtige dag. En laat ik het perfecte boek voor die regenachtige herfstdagen hebben gevonden!
Ik heb het over het boek “If It Makes You Happy” van Julie Olivia. Dit boek leest en voelt als een heerlijke jaren 90 rom-com en ik heb er ontzettend van genoten! Het verhaal gaat over Michelle en Cliff en speelt zich af in de jaren negentig. Michelle haar moeder is pas overleden en daarom besluit ze tijdelijk de B&B over te nemen. Cliff is de eigenaar van de lokale bakkerij en alleenstaande vader van twee dochters. Waar Michelle meer op zichzelf is en een “black cat” persoonlijkheid heeft, is Cliff het tegenovergestelde met zijn open “golden retriever” karakter.
Hoewel het boek in de eerste plaats een romantisch verhaal is, weet Julie Olivia ook diepere onderwerpen in het verhaal te verwerken. Zou komen rouw en ouder-kindrelaties aan bod, waardoor het boek naast een cozy en romantische sfeer, ook een verassende diepgang krijgt.
En dan de sfeer… Je ruikt en voelt de ultieme herfst sfeer die door het hele verhaal heen hangt. Tussen de hoofdstukken zie je in welke maand het verhaal zich afspeelt door middel van een herfstige illustratie. Verder kom je zelfs nog meer in de herfst sfeer door alle feestdagen die plaatsvinden zoals Halloween, Thanksgiving, en zelfs Kerstmis.
Als kers op de taart staat er ook nog een heerlijke herfst-playlist in het boek met nostalgische 90s-muziek. Zet deze aan tijdens het lezen en je waant je helemaal in de wereld van Michelle en Cliff.
Van dit boek krijg je direct zin in regenachtige dagen, een warme kop thee en een lekker dekentje om onder weg te kruipen. De setting en sfeer deden me enorm denken aan Gillmore Girls, maar dan in boek vorm. En dat is precies het boek waar ik deze tijd van het jaar naar op zoek ben. (Britt van Middendorp)

Laat uw reactie achter
Reactie